Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı İstanbul
Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı İstanbul
BEBEK BÜYÜYOR


Ailemizin yeni üyesinin aramıza katılması ile artık daha kalabalık ve yeni bir aile oluşmakta. Bu yepyeni macera artık siz, eşiniz ve bebeğiniz ile birlikte devam edecek.
Ailemizin yeni üyesi, sevgili bebeğimizin hayatımıza neler getireceğini ne kadar heyecanlı ve farklı deneyimler kazandıracağını ancak şimdi anlayabilirsiniz. Unutmayın' ki her zaman için fedakar olmanız , şefkat ve sevgi ile onu hayata hazırlamanız anne ve babanın ilk sorumluluğudur. Hiçbir tecrübe sizi ilk bebeğinizi büyütme gerçeğine önceden hazırlayamaz.
Bebeğin bakımı ve büyümesi sevgi sıcaklık ve sorumlulukla altından kolayca kalkılabilecek içgüdüsel bir durumdur. Bebeğinizin nasıl tutulacağından, alt temizliğine, bakımından, beslenmesine, uykusundan, giyimine kadar bir çok konuda çeşitli tecrübeler ve deneyiler kazanacak ve bütün bunları eşinizle paylaşarak ve onun desteğiyle en iyi ve mükemmel şekilde bebeğinizi hayata hazırlayacaksınız.

1.BEBEĞİNİZİ NASIL GÜVENLİ TUTARSINIZ :
Bebekler sizin düşündüğünüz kadar kırılgan değildir. Dolayısı ile onu taşırken ya da gezdirirken rahat olun. En önemli konu ilk birkaç haftada boynu ve başıdır. Onlara dikkat etmelisiniz.

BEBEĞİNİZİ YATAKTAN NASIL ALMALISINIZ :
Başını ve boynunu destekleyerek alın.

Yatar pozisyonda kaldırın :
Bir elinizi başını desteklemek için boynunun altına koyun. Diğer elinizle sırtından tutarak kaldırın.

Direkt yukarı kaldırın :
Başını ve boynunu bir elinizle desteklerken diğer elinizle omuz ve göğsünden tutarak yukarı kaldırın.

Önce sırt üstü pozisyondan yüzüstü pozisyona getirin :
2 kolunun altından tutarak yüzüstü yatar konuma getirin. Daha sonra bir elinizle 2 bacağının arasından karnını tutun, diğer elinizle göğsünden tutarak yatay pozisyonda yukarı kaldırın.

NASIL YATIRMALISINIZ :
Başını desteklediğinizden emin olun. Eğer başı hızla arkaya düşerse, bebeğiniz düşüyormuş hissine kapılabilir.

KOL ASKISI :
Askılar, eğer serbest ellere ihtiyacınız varsa oldukça kullanışlıdır. Bebeğiniz çevresini izleyebilir.Hafif sallanma hareketi duygusal yapısını canlandırır ve size çok yakın olduğu için kendini güvende hisseder. Fakat çok sıkılmadığından ve başı ile boynunun iyice desteklendiğinden emin olun.

BEBEĞİNİZ NASIL TAŞINMAYI SEVER :
Mümkün olduğu kadar vücudunuza yakın olup cilt temasını hissetmek isteyecektir. Bu şekilde kendisini mutlu ve güvende hisseder.

KUCAKLAMAK :
Kucaklarken, kolunuzun kanca gibi olan şekli bebek için iyi bir pozisyondur. Kafası kolunuzun üst tarafında, vücudunun diğer kısımlarından biraz yukarıda dinlenip destek alma şansı bulur. Diğer kolunuzla yatar pozisyonda tuttuğunuzda, bu hamilelikte anne karnında bulunduğu konuma çok benzer. Bundan dolayı kendisini rahat ve güvende hisseder. Bu pozisyon ayrıca göz teması sağlar. Bu şekilde sizi konuşurken ya da gülerken izleyebilir.

Omzunuzun üstünden bakabilmesi:
Bu pozisyonda bebeğinizin başı omzunuzun hemen üzerine gelecek şekilde taşırsınız. Bu şekilde o da çevresinde olup biten her şeyi görebilir. Bir kolunuzla poposunun altından tutarken diğer elinizle de sırtı ve boynundan tutarak güvenli bir şekilde taşımalısınız. Başını kontrol edebilmeye başladıktan sonra isterseniz tek kolunuzla da taşıyabilirsiniz.

© 2007 EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI www.evdebebekbakimi.com

Tasarım - Indexmedya

 
   

© 2007 - 2010 EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI İSTANBUL ANKARA. Bu sitenin tüm hakları EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI İSTANBUL'a aittir. Site yazılım ve içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, belge, fotoğraf, resim, ses, işaret, rapor vesair tüm fikir ürünleri Fikir Ve Sanat Eserleri Kanun ve ilgili mevzuat tarafından korunmakta olup EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI'ın yazılı izni olmaksızın site içeriğindeki hiçbir malzeme kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.