Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı İstanbul
Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı İstanbul
BEBEĞİN CİLT TEMİZLİĞİ


Bebeğiniz kuruyken daha mutludur : Bebekler ne kadar beze ihtiyaç duyarlar? Bebekler ortalama 27 ay beze ihtiyaç duyarlar.Çünkü 2. yılın sonuna kadar veya sıklıkla 3.yıllarında ancak lazımlıklarını sormaya başlayabilirler.

BEBEĞİNİZ KURUYKEN DAHA MUTLUDUR:

BEBEKLER, NE KADAR ÇOK BEZE İHTİYAÇ DUYARLAR?

Bebekler ortalama 27 ay beze ihtiyaç duyarlar.Çünkü 2. yılın sonuna kadar veya sıklıkla 3.yıllarında ancak lazımlıklarını sormaya başlayabilirler.Tabii,arada kazalar olabilir.Bu süre içinde bebeğinizin bezini günde 5-6 kez değiştirmeniz gerekebilir.

Disposable veya kumaş bezler:

Her iki tür bez de faydalıdır ve sakıncası yoktur.Günümüzde bebeklerin yaklaşık olarak % 80 i disposable bez kullanır.Bunun ana nedenlerinden biri,daha kullanışlı ve pratik olmasıdır.Bebeğin altını kurulamanız çok daha kolaydır.ve dolayısı ile sevgiye ve oyuna daha çok vaktiniz kalır.İyi bir bez idrarı çabucak emer,geri vermez ve bebeğin cildinden uzak tutar.

BEBEĞİNİZİN POPOSUNU PİŞİKTEN NASIL KORURSUNUZ:

Bebeğinizin poposunun hassas cildi tahriş edici tüm etkenlere karşı korumasızdır. Çünkü bebek günde 5 veya daha fazla idrarını ya da dışkısını yapar. Cilt çabucak tahriş olur ve acı verir.

Bunu önlemek en iyi yaklaşımdır. Gün içerisinde yaklaşık 3 saatte bir bezini değiştirin.Eğer zaten poposu pişik ise daha sık değişim yapın.Gece bezini değiştirmek için uyandırmayın.Çünkü uykuya ihtiyacı vardır,bölmeyin.Cildini kuruladıktan sonra cildini,yağlı pamuk,yün ya da selülozla temizleyin.Kakasını yaptıktan sonra bezle çoğunu aldığınız dışkıların artıklarını suyla iyice yıkayın,sonra dikkatlice kurulayıp kremleyin ama çok fazla krem sürmeyin.

BEZİNİ DEĞİŞTİRİRKEN BEBEĞİNİZE SEVGİNİZİ GÖSTERİN:

Sadece temiz ve kuru olması bebeğinizin sağlıklı ve iyi olması için yeterli değildir.Değişim zamanı bebeğinizle hassas bir temas kurmak için iyi bir fırsattır.Bu onu öpmek,konuşmak,eğer oda yeterince ılıksa onu bezsiz dolaştırmak için uygun bir zamandır.Bu cildi için oldukça iyidir ve aynı zamanda bacaklarına masaj yapılması onun için çok eğlencelidir.

BEBEĞİNİZİN HASSAS CİLDİNİN KORUMA VE BAKIMI:

Neden günlük bakım bebeğiniz için çok önemlidir?:

Hayatının ilk birkaç haftası ve aylarında,bebeğiniz çok fazla cilt teması ve sevgiye ihtiyaç duyar.Örneğin ona banyo yaptırmak ve sonra cildine bakmak ona sevginizi göstermek için en iyi fırsatlardan biridir.Ona fısıldar gibi yumuşakça konuşarak,onu okşayarak bunu yapabilirsiniz.Uyarılar cildi geçer,sinir sistemi ile beyne ulaşır,böylece onun psikolojik sağlığının ve duygusal gelişimine yardımcı olur.

Bebeğin yumuşak cildi ile aynı tip yetişkin cildi arasındaki fark nedir?

Bir bebeğin cildi bir yetişkininki gibi dirençli değildir.Yaklaşık 10 kat daha incedir ve kolayca hasar görebilir.Henüz doğal koruyucu asit mantoya sahip değildir ama hala gelişmektedir.Bu nedenle sürekli ekstra hassas bebek bakımı yapılmalıdır ve bu iş için bebeğin hassas cildine uygun tasarlanmış ürünler kullanılmalıdır.Bu ürünler onun cildine aşırı nem yüklemezler ve doğal asit mantosunun gelişimine yardımcı olurlar.

Bebeğiniz ne kadar bakıma ihtiyaç duyar:

Haftada 2 yada 3 kez banyo yaptırmak yeterlidir.banyo yapmadığı zamanlarda Baby banyo köpüğü damlatılmış su ile vücudunu silebilirsiniz.Fakat eğer bundan hoşlanıyorsa her gün de banyo yapmasında hiçbir sakınca yoktur.

Hazırlama :

Onu banyoya sokmadan önce, üstünü değiştireceğiniz eşyaların tamamını kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun.Temiz bir bez,elbiseleri ve tırnak kesicisi vs. Oda biraz serinse onu banyodan çıkarmadan önce havlusunu hafifçe ısıtın ve ona sarıp banyodan öle çıkartın .Bebeğiniz hala çok küçükse yüzü için ayrı bir kap kullanabilirsiniz.Banyoyu yarısına kadar ılık su ile doldurun ,sıcaklık 36-37 0 C olmalıdır.İçine Baby banyo köpüğü atın ;böylece onun hassas cildi kurumayacaktır.

© 2007 EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI www.evdebebekbakimi.com

Tasarım - Indexmedya

 
   

© 2007 - 2010 EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI İSTANBUL ANKARA. Bu sitenin tüm hakları EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI İSTANBUL'a aittir. Site yazılım ve içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, belge, fotoğraf, resim, ses, işaret, rapor vesair tüm fikir ürünleri Fikir Ve Sanat Eserleri Kanun ve ilgili mevzuat tarafından korunmakta olup EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI'ın yazılı izni olmaksızın site içeriğindeki hiçbir malzeme kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.