Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı İstanbul
Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı Emcare Evde Bebek Bakımı Bebek Hemşiresi Bakıcı Bebek Sağlığı İstanbul
BEBEK ve BANYO


Banyo zamanını nasıl eğlenceli hale getirebilirsiniz:

Güzel ılık bir banyo ile bebeğiniz banyo yapmayı delice sevebilir.Keyifli,rahatlatıcı ılık su onu hala ana rahmindeki ortamını,amniyotik sıvı içindeki yüzebildiği korunaklı ortamı hatırlatır.

Şimdi bebeğinizin dört gözle banyo saatini beklediğini anlayabileceğiniz birkaç ipucu verelim:

  • Onu ne zaman,günün hangi saatinde yıkadığınızın bir önemi yoktur.Neden akşama kadar bekleyip babanın da size katılmasını sağlamıyorsunuz? Ama kesinlikle onu doyurduktan sonra yıkamayın.

  • Bebeğinizi ilk defa yıkarken özellikle dikkatli olun.buradaki kötü bir tecrübesi ,daha sonra bu güvensizliği yenmeniz için çok çaba sarf etmenize neden olabilir.Gözlerine ve kulağına su kaçmadığına ve suyun doğru sıcaklıkta olduğundan emin olun.Vücudunu kenarda kaskatı tutuyorsa veya gergin duruyorsa onunla yumuşakça konuşun ve onu yatıştırın.

  • Her zaman hijyenik nedenlerden dolayı vücudunun üst kısmından alt kısma doğru yıkanmalıdır.

  • Çok küçük de olsalar kafalarının düzenli olarak yıkanması gerekir.İlk birkaç hafta ve aylarda çok az banyo suyuyla dikkatlice yıkamanız gerekmektedir.Önce serpiştirerek yıkayın,aksi taktirde kızarıklıklar oluşabilir.Bunlar ölü deri kabukları ve normal yıkama ile uzaklaşan sebum salgıları taşırlar.Bebeğinizin saçı incelmeye başladığı zaman hassas çocuk şampuanı kullanarak yıkayın.

BEBEK BANYODAN ÇIKTIĞI ZAMAN:

Banyodan sonra,önce bebeğinizi havlusuna sarın.yavaşça fakat tamamen kurulayın.Cildin hassas kıvrımlarına özel dikkat gösterin,havlu ile hafif vuruşlarla iyice kurulayın.Bu bebek cildi için oldukça önemlidir.Çünkü,nemli cilt bakterilerin üremesi için çok iyi bir ortamdır.Eğer oda yeterince sıcaksa,birkaç dakika bırakın elleri ve ayaklarında bir şey olmadan rahatça hareket ettirsin.Vücudun hava ile teması cilt için ve yaraların önlenmesi için oldukça iyidir.

Nemli pamuk ped kullanarak gözlerini dikkatlice temizleyin.dış kenarlardan başlayın ve içeri doğru hareket ettirin,kulaklarını ve burnunu temizlemek için pamuk kullanmayın.Kulaklar kendini temizleme mekanizmasına sahiptir ve ses kanallarını temizlemeye gerek yoktur.

Sadece burnunda bir şey görürseniz burnunu temizleyebilirsiniz ve ıslak pamuk ped ile normal hale getirebilirsiniz.Yapabileceğiniz diğer bir şey sadece özel güvenli tırnak kesici ile tırnaklarını kesmektir.

© 2007 EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI www.evdebebekbakimi.com

Tasarım - Indexmedya

 
   

© 2007 - 2010 EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI İSTANBUL ANKARA. Bu sitenin tüm hakları EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI İSTANBUL'a aittir. Site yazılım ve içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, belge, fotoğraf, resim, ses, işaret, rapor vesair tüm fikir ürünleri Fikir Ve Sanat Eserleri Kanun ve ilgili mevzuat tarafından korunmakta olup EMCARE EVDE BEBEK BAKIMI'ın yazılı izni olmaksızın site içeriğindeki hiçbir malzeme kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.